Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet

Ať už si vyberete naši ubytovnu v Kadani, nebo v Klášterci nad Ohří, ve městech i v okolí je stále co poznávat.

Kadaň

Malebné historické město je plné památek. Patří mezi ně městské opevnění a Kadaňský hrad, kde si prohlédnete i středověké sklepy, Františkánský klášter, při jehož prohlídce nahlédnete do původních mnišských cel, anebo třeba nejužší ulice v ČR, Katova ulička.

Klášterec nad Ohří

Hlavní dominantou města je novogotický zámek s expozicí porcelánu. Uvidíte tu vzácné kousky z Evropy i Orientu. Děti budou milovat zdejší pohádkové sklepení plné skřítků a loutek. Kolem zámku se rozprostírá rozsáhlý anglický park.

Chrám piva a chmele

Originální turistický areál Chrám piva a chmele, který mají v Žatci, bude bavit (nejen) milovníky zlatého moku. Vystoupáte zde na chmelový maják, probloudíte labyrintem, prohlédnete si rozsáhlé chmelové muzeum, které se pyšní největší expozicí svého druhu na světě a světovým unikátem je i zdejší chmelový orloj.

Cyklostezka podél Ohře

Kadaň i Klášterec nad Ohří jsou ideálními místy pro cyklistickou dovolenou. Prochází tudy cyklostezka Ohře, která začíná ve Slapanech na Chebsku a končí v Litoměřicích. Měří přes 100 km a navazuje na cyklostezku podél Labe.

Kamencové jezero

Jezero, které vzniklo zatopením dolů, je unikátem. Rozpuštěný kamenec totiž zabraňuje růstu řas a sinic. Užijete si tu písčité i travnaté pláže a také mnoho sportovních aktivit.

Aquaparky

V Klášterci nad Ohří je v letní sezóně otevřen venkovní aquapark se třemi tobogány, skluzavkami, skokanskou věží a dalšími atrakcemi. V Chomutově pak bez ohledu na počasí navštivte zastřešený Aquasvět s klasickým a člunovým tobogánem, skluzavkami, šplhací sítí a spoustou další zábavy.

Adrenalin na horách

Pouhých 25 kilometrů od Klášterce nad Ohří se tyčí krušnohorský Klínovec, kde najdete moderní ski areál s dvaceti kilometry upravených sjezdovek a bohatým zázemím. Areál funguje také v létě, kdy se tu vyřádí zejména cyklisté. Rozcvičit se můžete v menším ski areálu Alšovka vzdáleném pouhých 8 km od Klášterce nad Ohří. Pro fandy běžeckých lyží jsou Krušné hory doslova protkány možnostmi.

Další výletní cíle

Zříceniny hradů Hasištejn a Perštejn, Posvátný okrsek a další pamětihodnosti v Ostrově nad Ohří, historická města Žatec a Louny, Karlovy Vary, muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím v Kovářské nebo vznikající železniční muzeum v Křímově a další zajímavá místa.

Další tipy na výlet Akce v okolí Ubytování v Kadani a Klášterci nad Ohří