Drobečková navigace

Úvod > Akce v okolí

Akce v okolí


Jaroslav Maťák VIDÍM - výstava fotografií

Místo
Jiráskova, Peruc
Datum konání
Typ

Jaroslav Maťák (1939 - 2018) - fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Vyučil se elektrikářem v litvínovské chemičce, kde ho jeho mistr zasvětil do základů fotografování. Až do důchodu pracoval na železnici (z elektrikáře se stal strojvůdcem, poté byl úředníkem). Věnoval se umělecké fotografii (portrét, krajina, zátiší) i dokumentaristice. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí (kdy opustil analog a přešel na digitál a od černobílé přešel k barvě) s důrazem na černobílou fázi jeho práce. Vernisáž výstavy se koná 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin do 26. dubna 2020.

Více

MatraK AttakK anarchist crustcore z Belgie

Datum konání
Typ

Předvelikonoční mazec na Božáku! Nepropásni však! MatraK AttakK anarchist crustcore s výrazným ženským vokálem z Belgie https://matrakattakkcrust.bandcamp.com/?fbclid=IwAR0gwmlWchaLpCSwy1HL9QfegLyRi7bX_MDucfOreQSXPS8JKXTEukM5bFs https://www.youtube.com/watch?v=-v2Z5T-_HDI&fbclid=IwAR3KroBqWcx-kcx_-g_pD4IalYqAU0JaftVWmR8y-DD_iaU-5Fjb87VQMcc support : Princip - hardcore Teplice

Více

Datum konání
Typ

Více

Datum konání
Typ

Více

WOHNOUT

Datum konání
Typ

Koncert skupiny Wohnout-česká hudební skupina. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), kteří jsou také autory repertoáru skupiny, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner. Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupiny Lucie, Žlutého psa a americké The Offspring v Praze. Ve stejném roce podepsala skupina smlouvu u Sony Music/Bonton a vydala první desku CunDaLla. Následovala alba Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004) a výběr rarit, které se na řadová alba nedostaly, Nevydáno (2005). V roce 2006 na podzim vydala skupina Wohnout své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém hostují i členové finské skupiny Waltari. Toto album je zajímavé tím, že nebylo natočeno v klasickém hudebním studiu, ale na samotě u lesa, v bývalém statku, předělaném na pension. Skupina oslavila v listopadu 2006 koncertem v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti svou desetiletou existenci a zároveň pokřtila své album. Na tomto koncertě účinkovali jako hosté mj. skupiny Tři sestry, Vypsaná fiXa, Divokej Bill a další. Záznam koncertu by měl vyjít na DVD. V roce 2007 vydala kapela live album, které se jmenuje Živáček. Na tomto koncertu křtili album Polib si dědu(2006). V roce 2011 vydala skupina CD s názvem Našim klientům. K tomuto CD v roce 2013 vydala DVD Elektronická slepice. Toto DVD dokumentuje nahrávání CD Našim klientům. DVD Bylo nahráno Olegem Homolou (otec Matěje a Honzy Homolových). V roce 2014 skupina vydává desku s názvem Laskonky a Kremrole. Skupina vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty, tím si brzy získala přízeň posluchačů.

Více

NOCTURNAL MISERY TOUR 2020

Datum konání
Typ

Ahoj! Jsme Neurotic Machinery, hrajeme progressive death metal a 10. 4. 2020 vyrážíme z našeho rodného Tachova za Tebou do Mostu, abychom Ti přehráli naše zbrusu nové a zatím nejtemnější album "Nocturnal Misery"! Spolu s námi se můžeš těšit na domácí thrash metalové harcovníky Sixth Dimension a také na speciálního hosta večera, naše maďarské přátele Omega Diatribe! Všichni se na Tebe těšíme v pátek 10. 4. 2020 v Rokáči Vinohrady a věříme, že si tenhle večer nadupaný pořádným metalem nenecháš ujít! Více informací brzy!

Více

Datum konání
Typ

Více

Datum konání
Typ

Více