Drobečková navigace

Úvod > Akce v okolí

Akce v okolí


Historie města Duchcova

Místo
Masarykova 71, 41901 Duchcov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Průřez historií počíná od dob nejstarších a jeho součástí je i expozice archeologických nálezů dob prehistorických. Z období středověkých dějin města si mohou návštěvníci prohlédnout řadu archelogických nálezů odhalených při výkopech v jádru města poblíž nejstaršího duchcovského kostela sv. Jiří. Neodmyslitelnou součástí dějin města v době novověké je působnost rodu Valdštejnů a na sklonku 18. st. osobnost G. Casanovy, kterému je věnována část expozice. Poslední místnost expozice je tematicky věnována rozvoji města v 19. a 20. st. a zachycuje intezivní rozvoj hornictví a sklařství.

Více

Interiéry zámku, Poklady z depozitářů

Místo
nám. Republiky 202, 41901 Duchcov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Slavnostní schodiště. Valdštejnský sál s rodovou galerií a monumentální freskou V. V. Reinera. Zámecké chodby s grafikou 17. a 18. století. Valdštejnské muzeum (I. část – zámecká zbrojnice). Biliárový sál. Pokoje zámeckého služebnictva. Byt Giacoma Casanovy (Benátský pokoj, ložnice). Pařížský salonek. Zámecká knihovna. Poklady z depozitářů.

Více

Archeologie, Keramika a porcelán, Historické pokoje, Gotické a barokní umění. Expozice lázeňství a d

Místo
Zámecké náměstí 517, 41501 Teplice
Datum konání
Stálá akce
Typ

V prvním patře budovy jsou umístěny expozice zaměřené na pravěk severozápadních Čech, umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu, je zde stálá výstava hodin, numismatický kabinet a zpřístupněny jsou i některé zámecké interiéry s dobovým vybavením. Do návštěvnického okruhu je zahrnuto i vnitřní nádvoří s vyznačeným půdorysem klášterní basiliky a se vzácně dochovanou románskou kryptou.

Více

Zvířena, Krupka a cín, Geologie a mineralogie, Modely hub

Místo
Husitská 21, 41741 Krupka
Datum konání
Stálá akce
Typ

Výstava minerálů z okolí Krupky a Cínovce. Ukázky 200 druhů jedlých, nejedlých i jedovatých hub. Zvířena severozápadních Čech. Expozice Krupka a cín je zaměřena na vývoj Krušných hor i města Krupky v návaznosti na těžbu cínu. Zahrnuje časové období od pravěku do současnosti.

Více

Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích

Místo
Zámecké náměstí 517, 41501 Teplice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice je situována v přízemí tzv. románského křídla teplického zámku. Toto nejstarší křídlo zámku bylo součástí kláštera benediktinek založeného kolem roku 1160 českou královnou Juditou, manželkou krále Vladislava.

Více

Stará škola JINAK na Hvjezdě

Datum konání
Typ

V našem oblíbeném klubu celý večer se superCovery v pořadu Stará škola JINAK. Přijďte, těšíme se!!!

Více