Drobečková navigace

Úvod > Akce v okolí

Akce v okolí


Geologie a květena Podbořanska

Místo
Dukelská 1, 44101 Podbořany
Datum konání
Stálá akce
Typ

Přírodní zajímavosti okolí města Podbořany, jejímž cílem je představit méně známou a přesto geologicky pestrou oblast a květenu.

Více

Žatecký stroj času

Místo
Husova 678, 43801 Žatec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Jádrem unikátní interaktivní výstavy je prezentace historických fotografií a faktů z dějin města zejména 19. a 20. století. Zcela inovativní je způsob komunikace návštěvníka s expozicí. Ten je vtažen do příběhu z počátku 19. století prostřednictvím tabletu s připravenou hrou. Aby mohl postoupit ve hře dál, vyhledává a uplatňuje indicie z panelů výstavy a dozvídá se tak hravou formou informace o žatecké minulosti. Jednotlivá stanoviště jsou věnována tématům z historie města, např. průmysl, školství, víra, osobnosti, zajímavosti. Největším exponátem je „slepá mapa“ Žatce z r. 1843, do které musí hráč k získání nápovědy dosadit na správné místo fotografie významných objektů. V expozici najde i záhadnou truhlu, obsahující historické snímky s informacemi nezbytnými k další cestě za zapomenutým a po léta hledaným pokladem. Fotografie jsou doplněny QR kódy, které zvídavé návštěvníky navedou k podrobnějším informacím.

Více

Historické interiéry a kaple

Místo
1, Líčkov, 43801 Liběšice
Datum konání
Stálá akce
Typ

V interiéru zámku si návštěvník prohlédne místnosti se zachovalou výzdobou stropů, schodiště s nástěnnými malbami s rokokovým dekorem, restaurovanými O. Brázdou i galerii tohoto akademického malíře. Na zámku se nachází také kaple sv. Anny se zařízením z 2. pol. 18.století, s panskou tribunou a místností s nástěnnými malbami ze života světic.

Více

Historická a galerijní expozice

Místo
Kostelní 289, Starý Most, 43401 Most
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice je zaměřena na výtvarné umění severních Čech od gotiky po baroko.

Více

Historický nábytek 17. - 19. století, Ulrika von Levetzow, Mineralogie Krušnohoří

Místo
Čsl. armády 1546, 43401 Most
Datum konání
Stálá akce
Typ

Historický nábytek 17. až 19. století. Biografie baronky Ulriky von Levetzow. Mineralogie Krušnohoří. Geologická minulost Mostecka. Přírodou severozápadních Čech.

Více

Zámecké interiéry, sklepení s pohádkovými bytostmi a strašidly

Místo
Horní Jiřetín
Datum konání
Stálá akce
Typ

I. prohlídkový okruh – zámecké interiéry (náznaková expozice). Tento prohlídkový okruh Vás seznámí nejen s historií zámku a jeho nejbližšího okolí, ale i s průběhem rekonstrukce a výhledem do budoucnosti. Délka této prohlídky je asi 45 minut. II. prohlídkový okruh – sklepení (pohádkové bytosti a strašidla). Sklepy původně určené pro skladování ovoce a zeleniny, dnes obývají pohádkové bytosti a strašidla. Tato prohlídka je určená především pro ty nejmenší návštěvníky a může se stát i příjemným zakončením prvního prohlídkového okruhu. Délka prohlídky je 5 až 10 minut.

Více

Historie dobývání a zpracování uhlí

Místo
Most
Datum konání
Stálá akce
Typ

Muzeum s hlavním zaměřením na historii dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve. Zmapování všech pracovních činností, které byly zdrojem obživy celé podkrušnohorské oblasti.

Více

Replika starého hradu Hněvín, vyhlídková věž

Místo
Hradní, Most
Datum konání
Stálá akce
Typ

Osobitou dominantou města Mostu je replika starého hradu Hněvín, která od samého počátku jejího vzniku slouží jako restaurační zařízení a výletní místo mnohých návštěvníků mosteckého regionu. Součástí stavebního komplexu je i vyhlídková věž, která byla v září roku 1900 dostavěna a slavnostně předána městu Most do užívání. Mostečtí obyvatelé tak získali rozhlednu, ze které mohli z ptačí perspektivy přehlédnout krajinu od úpatí Krušných hor až po výběžky Českého středohoří.

Více

Zámecké interiéry, park, kaple sv. Josefa

Místo
Korozluky
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sakrální umění zbouraných mosteckých kostelů, galerijní expozice oltářních obrazů, zámecké interiéry 18. a 19. století (reprezentační a obytné části zámku - sály a salóny, rezidence bývalých majitelů). Park s kaplí sv. Josefa a zámecká zahrada s dančí a jelení oborou.

Více

Dílna magistra Edwarda Kelleyho

Místo
Hradní, Most
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zážitková expozice pro malé i velké na hradě Hněvíně, přijďte a odkryjte tajemství slavného alchymisty. Návštěvníkovi expozice mapující život slavného alchymisty bude umožněno každé ze sedmi zastavení rozhýbat a ocitnout se tak uprostřed příběhu. Jako vzpomínku na Kelleyho alchymistickou dílnu si zájemci mohou za poplatek narazit vlastní pamětní minci s motivem sedícího Kelleyho.

Více