Drobečková navigace

Úvod > Akce v okolí

Akce v okolí


Centrum krušnohorského lidového umění

Místo
Přemyslova 1231, 43001 Chomutov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice souboru staveb, jehož součástí je roubená chalupa, kaplička a větrný mlýn, přibližuje návštěvníkům život v severočeské vesnici na konci 19. století.

Více

Prohlídka sklepů

Místo
Kostelní 47, 43111 Jirkov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 – 1595. Byly v pískovcovém pahorku hloubeny na příkaz majitele panství Kryštofa z Karlovic. Podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší. Sklepy jsou cenné jak z geologického hlediska, tak z pohledu historiků.

Více

Pohledy do minulosti Kadaně, Mineralogie

Místo
Jana Švermy 474, 43201 Kadaň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Pohledy do minulosti Kadaně řečí archeologických nálezů, archivních dokumentů, umělecko-řemeslných artefaktů a historických i novodobých modelů klíčových lokalit a budov.

Více

Muzeum Jirků

Místo
Kostelní, Jirkov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Návštěvníci mohou spatřit na vlastní oči brýle Jiřího Bartošky, rekvizity z divadla Semafor Jiřího Suchého, hrnek Jiřího Krampola, pohlednici od Karla Kryla adresovanou Jiřímu Černému, golfovou hůl Jiřího Korna, pantofle Jiřího Mádla, lyže Jiřího Rašky, dres Jiřího Jarošíka či boty Jiřího Welsche. Jeden předmět zapůjčil režisér Jiří Strach a přibyly nové exponáty od Jiřiny Bohdalové, Jiřího Lábuse, Jiřího Štěpničky a Jiřího Parmy. Poslední podlaží ve věži je věnováno návštěvníkům z řad Jirků a Jiřin, kteří zde mohou nechat svůj podpis a fotografii.

Více

Všemu světu na útěchu

Místo
náměstí 1. Máje 1, 43001 Chomutov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sochařství a malířství na Chomutovsku a Kadaňsku (1350 - 1590).

Více

Stálá expozice starožitných hodin z celé Evropy

Místo
Chomutovská 2, 43151 Klášterec nad Ohří
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sbírka obsahuje na 150 exponátů kapesních, stolních, podlahových, nástěnných hodin či budíků, a to včetně velmi zajímavých či kuriózních kousků. „Nejstarší jednoručičkové nástěnné hodiny pocházejí z roku 1580, jsou z Čech. Unikátní jsou vodní hodiny. Za povšimnutí určitě stojí i hodiny ve tvaru rakve, jež si nechal na konci 19. století vyrobit bohatý kupec ve Vídni po smrti své manželky. Všechny hodiny jsou funkční,“ pochlubil se majitel sbírky Václav Šimonovský starší.

Více

Vývoj regionu

Místo
Mírové náměstí 171, Litoměřice-Město, 41201 Litoměřice
Datum konání
Stálá akce
Typ

I. patro Geologický vývoj regionu Archeologie Doba románská Doba gotická Historický vývoj Litoměřic do r. 1700 II. patro Doba barokní Řemesla, zemědělství, rybářství Historie Litoměřic do r. 1945

Více

Dějiny Budyňska a alchymistické dílny

Místo
Mírové náměstí 1, 41118 Budyně nad Ohří
Datum konání
Stálá akce
Typ

Dějiny Budyňska od pravěku do roku 1848. Alchymie na hradě v Budyni (laboratoř a literatura v autentickém prostředí).

Více

Interiéry zámku, Grotty, Zámecký park

Místo
Ploskovice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Dobová interiérová instalace 2. pol. 19. století navozující atmosféru letních pobytů penzionovaného rakouského císaře a posledního korunovaného českého krále Ferdinanda V. Habsburského. Sbírky nábytku, obrazů, skla a porcelánu. Nástropní malby českého malíře Josefa Navrátila a sochařská výzdoba Václava Levého. Ve II. patře zámku nově otevřená výstava obrazů „Z českého malířství 19. století“. Grotty – umělé vodní jeskyně v suterénu objektu.

Více

Dějiny osídlení města. Novodobá historie města

Místo
Náměstí Jana z Dražic, Roudnice nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

V prvním patře Podřipského muzea nalezne návštěvník celkový obraz dějin a osídlení města Roudnice nad Labem a blízkého okolí, počínaje pravěkým obdobím, které reprezentují četné archeologické nálezy, model domu z mladší doby kamenné nebo hrob ženy z pozdní doby kamenné, pocházející z Krabčic. Ve středověké části expozice dominuje mezi ostatními exponáty kamenný znak biskupa Jana IV. z Dražic, který býval původně součástí gotického mostu přes Labe, třetí nejstarší stavby svého druhu na území našeho státu. Novověká část expozice nabízí divákovi exkurzi do období, kdy ve městě působil významný šlechtický rod Lobkowiczů. Její součástí jsou četné zajímavé exponáty. Jako samostatný doplněk je v expozici umístěn dvanáctidílný dřevěný deskový Betlém z 18. století. Součástí stálé expozice je ornitologická sbírka věnovaná dravému ptactvu a různým druhům sov, vyskytujících se v oblasti Podřipska. Kromě historických a přírodních exponátů vystavuje muzeum také model hory Řípu postavený ze stavebnice Merkur podle historických pohlednic s futuristickou tematikou. Ve venkovních prostorách před vstupem do budovy muzea jsou vystaveny dochované části středověkého kamenného mostu.

Více